06.05.2008

Tallinn tunnustab olümpiaadidel edukalt osalenud õpilasi

Homme, 7. mail toimub Raekojas pidulik vastuvõtt üleriigilistel olümpiaadidel edukalt osalenud Tallinna õpilastele ja nende juhendajatele-õpetajatele, tänukirjad ja kingitused pälvivad 85 õpilast ja 59 õpetajat-juhendajat 24 erinevast koolist.

Tublisid õpilasi ja nende juhendajaid õnnitlevad Tallinna Linnavolikogu esimees Toomas Vitsut ja abilinnapea Kaia Jäppinen.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul avaldab linn tunnustust ja tänu kõigile olümpiaadidel edukalt osalenud õpilastele ning nende juhendajatele-õpetajatele, kelle töö ei piirdu üksnes igapäevaste õppetundide andmisega, vaid iga õpilasega tehakse lähtudes tema huvist ja andekusest individuaalselt tööd.

Käesoleval õppeaastal toimusid üleriigilised olümpiaadid 22 erinevas õppeaines, Tallinna esindas seal 346 õpilast. Pealinna koolivoorudes osales 7536 õpilast, ülelinnalistele võistlustele pääses neist ligi 2000 õpilast.

Tunnustuse pälvinud õpilaste hulgas on Eesti koondise liige 2008. aasta rahvusvahelisel keemia -ja füüsikaolümpiaadil, juba kolmel eelneval aastal Eestit edukalt esindanud Andres Laan (Tallinna Reaalkool 12.kl), Eesti koondise liige matemaatika-, loodusteaduste- ja astronoomiaolümpiaadil, rahvusvahelisel loodusteaduste olümpiaadil pronksmedali võitnud Kadi- Liis Saar (Tallinna Inglise Kolledž, 9.kl) ning Eesti koondise liige keemia-, lingvistika- ja loodusteaduste olümpiaadil Taavi Pungas (Tallinna Reaalkool, 11.kl).

Enamus olümpiaadidest on neljaetapilised, koosnedes kooli-, maakonna/linna-, üleriigilisest ja rahvusvahelisest voorust.

Tallinna koolide õpilased on viimastel aastatel olnud esindatud kõikidel rahvusvahelistel olümpiaadidel ja saavutanud häid ja väga häid tulemusi. Käesoleval õppeaastal osalevad Eesti õpilased 10 rahvusvahelisel olümpiaadil.