Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

BLASTIC

BLASTIC

BLASTIC – plastijäätmete teekond LäänemerreBlastic.jpg

BLASTIC projekti eesmärgiks  on mereprügi (eelkõige plastijäätmete) vältimine ja vähendamine ning selle läbi ka elu- ja looduskeskkonnale negatiivse mõju vähendamine. Projekti käigus uuritakse, kuidas linnaaladel tekkinud plastijäätmed Läänemerre satuvad ning mereprahiks saavad – selgitatakse välja võimalikud prahiallikaid, kuidas praht maismaalt merre liigub ning kuhu see lõpuks jõuab (rannad, elusorganismid, merepõhja setted jm). Kogutud andmete põhjal koostatakse koostöös Läänemereäärsete linnadega tegevuskavad ja meetmed, mis aitavad vältida ja vähendada prahi sattumist maismaalt merre. Uuritakse lähemalt ka plastijäätmete ning mikroplasti võimalikku mõju (sh toksilisi mõjusid) keskkonnale ja inimestele. Meetmeid rakendatakse 3-4 Läänemereäärses linnas ning neid tutvustatakse ka teistes piirkondades.

Projekti BLASTIC tulemusena maismaalt merre jõudva prahi kogus väheneb ning tänu sellele väheneb mereprügi Kesk-Läänemere piirkonnas ja kogu Läänemeres. Projekti tulemusena töötataksevälja metodoloogia mereprügi päritolu/allikate ja nende merre sattumise teekondade kaardistamiseks ning rakendatakse neid Läänemereäärsetes linnades.

Pärast projekti lõppu kasutavad Läänemereäärsed linnad projektist saadud teadmisi ja kogemusi ning mereprügi hulk Läänemeres väheneb. Tallinna mereprügi vältimise ja vähendamise tegevuskava 2022-2026.

Ametlik veebileht: www.blastic.eu

Projekti tegevused
Teavitusmaterjalid
Projektist meediakanalites
 
Projekti peapartner: Interreg.jpg
Keep Sweden Tidy, Rootsi
Projekti lihtpartnerid:
Keep the Archipelago Tidy, Soome
SA Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus, Eesti
Rootsi Keskkonnauuringute Keskus, Rootsieu logo.png
Läti Keskkonnahariduse Sihtasutus FEE Läti, Läti
Soome Keskkonnainstituut, Soome
Turu linn, Soome
Tallinna Linnavalitsus (Tallinna Kekkonnaamet), Eesti

Lisainfo: Ringmajanduse osakond, [email protected]

BLASTIC 2016-2018 projekti finantseerib Kesk-Läänemere programm 2014-2020. Projekti kogueelarve on 1 016 555,50 eurot, millest Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastatud osa on 784 522,46 eurot.

Viimati muudetud 14.01.2022